Centrum dohody

English version

Hlavní menu


Smysluplná slova pro smysluplné činy.


Lukáš Rumlena

Senior konzultant, lektor a kouč

Mgr. Lukáš Rumlena je vyhledávaným trenérem měkkých dovedností. Zaměřuje se na rozvoj prezentačních dovedností, často připravuje manažery na jejich klíčová vystoupení. Při tom zúročuje své zkušenosti z oblasti autorského divadla, jemuž se věnuje již více než patnáct let.

Dlouhodobě se specializuje na problematiku rozvoje firemní kultury, na níž se zaměřil již při studiu kulturologie na filosofické fakultě UK. Svoji expertízu využívá vždy, když pomáhá našim klientům provádět úspěšné organizační změny a formulovat funkční vize a strategie. Je členem managementu společnosti, kde je jeho hlavní zodpovědnosti rozvoj know-how. Má zálibu v moderních společenských hrách a s chutí ji využívá při vytváření a vedení teambuildingových programů.

Energii pro práci a výchovu tří dcer mu dodává cvičení čchi-kung, mentální zdraví si chrání pomocí techniky GTD, jíž je nadšeným propagátorem.


Jaké hodnoty a představy o světě jsou dnes firmám nejvíc na překážku?

Dnešní doba cení rychlost, instantnost. To je samozřejmě skvělá hodnota v oblasti zákaznického servisu a sériové výroby, ale má poměrně ničivé účinky na kreativitu a inovace. Od firemních talentů se očekává, že budou přicházet se skvělými nápady, které vytvoří přidanou hodnotu a konkurenční výhodu. Inovace si ale žádá čas a klid na přemýšlení a ne zběsilý tanec mezi smrští telefonátů, urgentních e-mailů a operativních meetingů. Cestám jak nepodlehnout kultuře urgentnosti se hodně věnuji v trénincích sebeřízení, postavených na technice GTD.  

K čemu je manažerovi dobré, aby rozuměl své firemní kultuře?

Když dobře znám něčí osobnost, dokážu s tím člověkem lépe jednat, lépe jej motivovat. Firemní kultura je osobnost celé organizace. Když ji znám, dokážu lépe odhadnout, jaké strategické plány mi „projdou“ a jaké narazí. Projdou ty, které jsou v souladu s dlouhodobě posilovanými sdílenými hodnotami a představami o světě.  Narazí vše, co tyto hodnoty a představy popírá. Někdy je ale potřeba zažité hodnoty a představy o světě změnit... V tom spočívá klíčová úloha leadera. Zatímco manažer operuje uvnitř firemní kultury, leader dokáže nad kulturou získat nadhled vhodnými zásahy uvést žádoucí změnu do pohybu. Značný vliv mohou mít například projevy na velkých shromážděních zaměstnanců. Většinou obsahují jen předvídatelné fráze a nudné reporty, ale pokud manažer dokáže dobře využít umění storytellingu, vytvoří impuls ke změně skupinového myšlení. V tom manažerům velmi rád pomáhám.

 

Reference od klientů: 

"Lukáši, ještě začerstva bych Vám chtěla moc poděkovat za vaší dnešní skvělou práci. Účastnice byly nadšené, opravdu, dlouho se mi nestalo, aby to bylo takhle vidět a cítit."

HR specialistka, NN pojišťovna

 

"Nejlepší prezentační trénink ever!!" 

účastník školení Storytelling, Zentiva

 

"I am an MSD employee who just completed the 2-days Influencing Skills training which was provided by your company. I would like to thank to Tomas Mertin and Lukas Rumlena for the wonderful job they did. They were very professional, and made this training efficient and fun for our group with the material they provided, and the way they presented it. I will definitely recommend them and your company to my colleagues.

Best regards"

Begum Burian, Web Content Management Specialist, MSD