Centrum dohody

English version

Hlavní menu


Smysluplná slova pro smysluplné činy.


Alice Hamplová

Senior konzultantka, kouč,
jednatelka společnosti

PhDr. Alice Hamplová vystudovala informatiku a klinickou psychologii na Karlově Univerzitě v Praze. Absolvovala pětiletý výcvik v dynamické psychoterapii SUR. Několik let pracovala jako psychoterapeutka, posléze konzultantka a marketinková manažerka v USA, kde také  na University of Minnesota a na Alfred Adler Institute získala další vzdělání.  Po roce 1999 se stala ředitelkou konzultační společnosti Centrum dohody a pak i její majitelkou. Věnuje se jako trenér a konzultant rozvoji leadershipu, manažerských dovedností a týmové spolupráce vysokých i středních manažerů,  strategickému plánování a facilitaci náročných meetingů. Realizuje také systémová řešení pro nadnárodní společnosti, ve kterých působí jako mentor a kouč vrcholových manažerů. Je vdaná a má tři děti. Ve volném čase se věnuje vodním sportům a lyžování.


Co se ti jako leaderovi v praxi osvědčilo?

Vysvětlovat lidem smysl toho, co dělají, aby věděli, jaký jejich práce přináší užitek. Pomáhat jim spojovat jejich pracovní i osobní cíle. Udělat práci příjemnou a zábavnou. A dělat to, co chci po druhých, aby mi mohli věřit.

Co se ti jako manažerce podařilo, z čeho máš radost?

Podařilo se mi vybudovat vysoce efektivní tým kreativních a schopných lidí, kteří dělají smysluplnou a užitečnou práci, které si klienti cení a baví je to.  A fungují dobře i beze mne, z toho mám radost největší.

Co tě na tvé práci kouče nejvíc baví?

Baví mě dodávat  klientům  energii k tomu, aby dokázali víc, než si myslí, že dokáží. Těší mě, kdy místo "nejde to" nebo "nezvládneme to" začnou přemýšlet, jak se s problémem utkají. Mám radost, když jim pomohu najít řešení tam, kde si myslí, že žádná nejsou, když začnou brát problémy, jako zajímavé výzvy. Baví mě spolu s nimi vymýšlet nové postupy a procesy a vidět, že v praxi fungují.

 

REFERENCE OD KLIENTŮ: 

"Rád bych vám poděkoval za koučink, kterého se mi od Vás dostalo. Naše setkání mi přinesla velmi mnoho užitečných dovedností. Vřele Vás budu referovat dále."

Michal Svoboda 

Senior Application Engineer, ABB